Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 13/11/2020

11.novembrī stājās spēkā spriedums, ar kuru par nelikumīgu, ar metilspirtu saturošu, dzērienu realizāciju tiesa soda ar reālu brīvības atņemšanu

2020. gada 11. novembrī Augstākā tiesa atteica uzsākt kasācijas tiesvedību, tādejādi stājas spēkā par nelikumīgu, ar spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus, realizāciju, piecām apsūdzētajām personām piespriestie reālie cietumsodi.

Par pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētajiem tika piemērota nosacīti brīvības atņemšanas sodi, Zemgales apgabaltiesas prokuratūras prokurore iesniedza protestu daļā par soda izpildes veidu, norādot, ka ievērojot noziedzīgā nodarījuma raksturu, ar to radīto kaitējumu, kā arī apsūdzēto personības, ar nosacītu brīvības atņemšanas sodu netiks sasniegts soda mērķis.

Saskaņā ar apsūdzību, viena no apsūdzētajām personām strādāja kādā firmā, kurā bija iespējams iegādāties metilspirtu, un kuru viņa tālāk pārdeva pārējām krimināllietā apsūdzētajām personām. Apsūdzētie iegādāto metilspirtu atšķaidīja ar ūdeni un pārdeva kā alkoholiskos dzērienus. No šiem spirtu saturošajiem šķidrumiem, kuri nav alkoholiskie dzērieni mira sešas personas, savukārt vēl trīs personas saindējās ar metilspirtu.     

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA