Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 06/01/2020

Tiesās kredītiestādes darbiniekus par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

2019.gada decembra beigās Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis lietu divu Latvijas kredītiestādes darbinieku apsūdzībā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu 1 000 000 RUB (14 484 EUR) legalizāciju organizētā grupā, izmantojot kredītiestādes infrastruktūru un tai pieejamos resursus.

Izmeklēšana minētajā krimināllietā uzsākta 2015. gada 15. decembrī un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurori sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem veikuši virkni izmeklēšanas darbības, lai tiktu atklāti un vispusīgi izmeklēti apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgie nodarījumi. Lietā pabeigta pirmstiesas izmeklēšana un tā nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Personas sauktas pie kriminālatbildības par Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā, 193. panta otrajā daļā un 193.1 panta pirmajā daļā paredzēto noziegumu izdarīšanu.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA