Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 18/12/2013

Tiesai nodota lieta par Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas naudas līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā

Šī gada 16.decembrī Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors nodevis tiesai krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas naudas līdzekļu piesavināšanos personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, abas apsūdzētās personas 2009.gada sākumā vienojās par vidusskolas naudas līdzekļu ļaunprātīgu izlietošanu. Laika posmā no 2009.gada marta līdz 2011.gada jūnijam, īstenojot vienoto nodomu piesavināties vidusskolas naudas līdzekļus neierobežotā apmērā, viena apsūdzētā persona, izmantojot internetbankas pakalpojumus, bez tiesiska pamata, no vidusskolas norēķinu kontiem uz otras apsūdzētās personas privātajiem norēķinu kontiem pārskaitīja vairāk nekā Ls 26 454, izlietojot tos pēc saviem ieskatiem.

Turklāt viena no apsūdzētajām personām, pārskaitot vidusskolas naudas līdzekļus uz saviem privātajiem norēķinu kontiem, atmaksājot ar tiem savus privātos aizdevumus, izņemot tos skaidrā naudā bankas automātos, apmaksājot ar tiem savus privātos pirkumus, kopumā piesavinājās vidusskolas naudas līdzekļus un radīja vidusskolai mantiskus zaudējumus vairāk kā Ls 55 116 apmērā.

Viena no apsūdzētajām personām sagrozīja vidusskolas grāmatvedības uzskaites datus un kārtoja grāmatvedību tā, lai grāmatvedībā nebūtu atspoguļoti visi saimnieciskie darījumi un naudas līdzekļu izdevumi.

Viena apsūdzētā persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas un 318.panta otrās daļas, savukārt otra persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas.

Lieta nodota Rēzeknes tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ