Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 27/12/2022

Tiesai nosūtīta krimināllieta pret kādu starppilsētu pasažieru autobusa vadītāju, kurš autobusu vadīja alkohola reibumā

Attēls: Tiesai nosūtīta krimināllieta pret kādu starppilsētu pasažieru autobusa vadītāju, kurš autobusu vadīja alkohola reibumā

2022. gada 20. decembrī Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis, kurš vadīja starppilsētu pasažieru autobusu, atrodoties alkohola ietekmē.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis, atrodoties alkohola ietekmē (ar alkohola koncentrāciju asinīs vairāk nekā 2,5 promiles), 2022. gada 7. decembra vakarā Ropažu novadā pa autoceļu Garkalne–Alauksts vadīja starppilsētu pasažieru autobusu. Tā pasažieri ievēroja vadītāja visai agresīvo braukšanu un to, ka viņš, iespējams, atrodas alkohola reibumā. Tika izsaukta pašvaldības policija, kura veica alkohola koncentrācijas pārbaudi, un tika konstatēts, ka autobusa vadītājs ir alkohola reibumā.

Apsūdzētais vīrietis transportlīdzekļa vadīšanas faktu neatzīst.

Prokuratūra norāda, ka, pateicoties konkrētā pasažieru autobusa pasažieru vērībai un atsaucībai kriminālprocess rezultējies ar minētās personas saukšanu pie kriminālatbildības, pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanu un krimināllietas nodošanu tiesai.

Transportlīdzeklis pieder juridiskajai personai un to konfiscēt nedrīkst, savukārt likumā ir paredzēts, ka no noziedzīga nodarījuma izdarītāja piedzen pilnu vai daļēju šā transportlīdzekļa vērtību. Konkrētajā gadījumā tiesa no apsūdzētā var piedzīt pat 26 155 eiro, kas atbilst transportlīdzekļa – autobusa – vērtībai.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ