Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 13/05/2024

Tiesās organizētu grupu 12 personu sastāvā par nāvējoši bīstamu narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, realizāciju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

Attēls: Tiesās organizētu grupu 12 personu sastāvā par nāvējoši bīstamu narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, realizāciju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu 12 personu apsūdzībā par narkotisko un psihotropo vielu – karfentanila, buprenorfīna, metamfetamīna, klonazepāma, diazepāma un tramadola – neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un šo vielu neatļautu realizāciju, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 39 880 eiro apmērā.

Saskaņā ar pirmstiesas procesā iegūtajiem pierādījumiem un apsūdzībā norādīto viens no apsūdzētajiem, izciešot brīvības atņemšanas sodu ieslodzījuma vietā, būdams organizētās grupas vadītājs, izmantojot pieejamos mobilā telefona sakarus un interneta vidi, kā arī tiekoties klātienē, iesaistīja pārējās apsūdzētās personas, lai īstenotu savu noziedzīgo nodomu, kas vērsts uz narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizēšanu un tajā iegūto līdzekļu legalizēšanu.

Organizētās grupas pastāvēšanas laikā neatļauti tika realizēta viena no narkotiskajām vielām – karfentanils –, kas ir ļoti spēcīgs opioīdu pretsāpju līdzeklis, ko izmanto veterinārajā medicīnā lielu dzīvnieku, piemēram, ziloņu un degunradžu, anestēzijai. Tas ir 10 000 reižu spēcīgāks par morfīnu.

Tāpat apsūdzētās personas nolūkā slēpt noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus, kas tika iegūti, realizējot narkotiskās un psihotropās vielas, tos pārskaitīja uz citu fizisku personu kontiem, kā arī iegādājās automašīnas un nekustamo īpašumu.

Lieta izskatīšanai nodota Latgales rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ