Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Ģenerālprokurors pieņem divu prokuroru zvērestus

16/11/2022

2022. gada 16. novembrī ģenerālprokurors pieņēma Pierīgas prokuratūras prokurora Raivja Labrenča un Rietumzemgales prokuratūras prokurora Aināra Persidska prokurora zvērestu.

Ģenerālprokurors izteica prieku par kungu lēmumu savu nākotni saistīt ar prokurora amatu. “Jūs prokurora zvērestu nododat ļoti īpašā brīdī – starp 11. un 18. novembri –, kas mūsu valstij ir ļoti nozīmīgi notikumi. Šis ir laiks, kad vairāk nekā citkārt runājam par brīvību un neatkarību,” prokurorus uzrunāja Juris Stukāns. 

“Šis nav viegls amats. Katrs jūsu pieņemtais lēmums ietekmē gan konkrētajā lietā iesaistītās personas, gan visu sabiedrību kopumā,” uzsvēra J. Stukāns un ieteica nekad nesteigties ar lēmumu pieņemšanu, šaubu gadījumā konsultēties ar kolēģiem, izmantot viņu pieredzi. “Par katru lēmumu atbildat jūs personīgi,” uzsvēra ģenerālprokurors.

Nododot zvērestu, prokurori sniedz solījumu būt godīgiem un taisnīgiem, uzticīgiem Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, nekad nenodot to un savus prokurora pienākumus veikt stingrā saskaņā ar Satversmi un likumiem.

Ģenerālprokurors novēlēja, lai prokurori savus lēmumus allaž balstītu zvērestā paustajā un vienmēr būtu gatavi noskaidrot patiesību. „Veiksmi, izaugsmi, labu veselību un profesionālus panākumus!” svinīgo brīdi, izsakot šos vēlējuma vārdus, noslēdza J. Stukāns.


Ieva Šomina
Latvijas Republikas prokuratūras
Konsultante – sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv