Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Генеральный прокурор принимает присягу у прокуроров

21/07/2022

2022. gada 21. jūlijā ģenerālprokurors Juris Stukāns pieņēma prokurores Jeranas Asatrjanas un prokurores Aldonas Dimitrijevas zvērestus. Jerana Asatrjana darba pienākumus pildīs Rīgas Pārdaugavas prokuratūrā, savukārt Aldona Dimitrijeva – Vidzemes prokuratūrā. 

“Dodot prokurora zvērestu, Jūs esat apliecinājušas, ka turpmāk uzņematies simtprocentīgu atbildību par katru savu rīcību un lēmumu. Jūsu lēmumi ietekmēs citu cilvēku dzīves un likteņus,” uzrunājot jaunās prokurores, sacīja ģenerālprokurors. Kā uzsvēra Juris Stukāns, ir ļoti būtiski, lai, pieņemot lēmumus, prokurors būtu pilnīgi pārliecināts par to pareizību. Ģenerālprokurors iedrošināja prokurores nekautrēties, būt drosmīgām gan aizstāvot savu viedokli, gan pieņemot lēmumus, īpaši jautājumos, kuri raisa dažādus viedokļus. “Konsultējieties ar kolēģiem, izmantojiet visas iespējas noskaidrot juridiskos jautājumus un tikai tad pieņemiet gala lēmumus. Tikai tādā gadījumā, ja būsiet izdarījušas visu iespējamo, jūs būsiet gandarītas par savu darbu,” aicināja ģenerālprokurors. 

“Novēlu jums drosmi, izturību un gudrību. Lai vienmēr izdodas noskaidrot patiesību un lai par katru parakstīto lēmumu jūs justu gandarījumu,” vēlēja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Sveikt kolēģes ar stāšanos prokurora amatā bija ieradies Rīgas Pārdaugavas virsprokurors Ruslans Novaks un prokurore Iveta Rudzīte, kā arī Vidzemes prokuratūras virsprokurors Sergejs Noviks. 

Ieva Šomina
Latvijas Republikas prokuratūras
Konsultante – sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv