Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Ģenerālprokurors pieņem trīs prokuroru zvērestus

02/01/2024

2024. gada 2.janvārī ģenerālprokurors Juris Stukāns pieņēma Kristiānas Annijas Freibergas, Kristapa Radkēviča un Eiženijas Rudzinskas prokurora zvērestu. K.A.Freiberga un K.Radkēvičs amata pienākumus pildīs Nodokļu un muitas lietu prokuratūrā, savukārt E.Rudzinska - Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā.

“Šis gads ir iesācies ļoti ražīgi, kolektīvam pievienojas  trīs jauni prokurori. Paldies, ka esat izvēlējušies šo profesiju un ceru, ka apzinieties atbildību, kas nāk līdzi prokurora amatam. Katrs jūsu lēmums ietekmēs ne tikai konkrētu cilvēku, bet arī visu sabiedrību. Sabiedrība vērtēs, vai valsts, prokurora personā, tiešām ir izlēmusi taisnīgi un tiesiski, vai nodrošina tai drošību un aizsardzību,” pēc zvēresta pieņemšanas prokurorus uzrunāja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

“No savas puses novēlu jums būt izlēmīgiem, bet arī nekad nesteigties ar lēmuma pieņemšanu – labāk septiņas reizes nomērīt un vienu reizi nogriezt. Vēlu arī veselību, izturību, panākumus un atcerēties, ka jums līdzās strādā zinoši, pieredzējuši kolēģi, kuriem lūgt atbalstu. Gūstiet gandarījumu par saviem panākumiem un savu darbu. Atceraties, ka prokurors savā personā pārstāv visu valsti,” vēlēja J.Stukāns.

Sveikt prokurorus ar stāšanos amatā ieradās Nodokļu un muitas lietu prokuratūras virsprokurore Vineta Zvirbule, Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors Jānis Omuls, Ģenerālprokuratūras Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurore Sandra Kerno, Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors Toms Kalniņš, kā arī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurore Ilona Kurca.