Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Labdarības akcijā sarūpē dāvanas jauniešiem un veselības un sociālā aprūpes centra iemītniekiem

28/12/2023

Ziemassvētku laiks ir tas gada brīdis, kad līdztekus lampiņu virtenēm, kas iedegas namu logos, pilsētas parkos un svētku eglītēs, arī mūsos pašos spilgtāk iemirdzas cerība un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma, kas visbiežāk slēpjas būšanā kopā, došanā un dāvāšanā, un klusā sirsnībā, kuru izjūtam un ar kuru vēlamies dalīties.

Kalpaka bulvārī 6 strādājošie šajā laikā vienojās kopīgā labdarības akcijā ar mērķi atbalstīt biedrības “OPEN Radošais Centrs” aktivitātes. Mēs ik rītu mostamies siltumā un drošībā. Sākam rītu ar siltas kafijas vai tējas krūzi. Mēs ik vakaru atgriežamies mājās - vietā, kas ir mūsu miera osta un kur mūs sagaida kāds, kas mīl. Diemžēl, tas, ko mēs nereti nodēvējam par ikdienas rutīnu, daudziem ir greznība, par kuru tikai sapņot. OPEN Radošais Centrs ir vieta, kur jaunieši vecumā no 13 gadiem var nākt vienkārši pavadīt savu brīvo laiku, vai arī radoši izpausties. Ir iespējas spēlēt spēles, lasīt grāmatas, piedalīties fiziskās aktivitātēs. "Tie nav nedz izglītības, nedz krīzes centri, mēs nemācām dzīvot un nerisinām jauniešu problēmas, bet dodam drošu vietu, kur patverties, uztaisīt sev ēst, pildīt mājasdarbus vai vienkārši pabūt mierā," par centru ideju stāsta "OPEN Radošais Centrs" dibinātājs Edijs Klaišis. Centri jauniešiem ir pieejami katru dienu, savukārt no 16 gadu vecuma – visu diennakti. Šobrīd ir atvērti jau 13 Centri dažādās Latvijas pilsētās, uz kuriem nāk apmēram 300 jaunieši. Centri darbojas pateicoties ziedotāju atbalstam un jauniešiem tie ir pieejami bez maksas. Tāpat biedrībai ir grupu dzīvokļi - drošās pagaidu dzīvesvietas, kuros īslaicīgi mitinās jaunieši no nelabvēlīgas vides (vecumā no 16 gadiem). OPEN Radošais Centrs jauniešiem ir atspēriena punkts, lai veiksmīgi nostātos uz savām kājām.

Kolēģus aicinājām gan ziedot, gan nest dažādas sadzīvē noderīgas lietas. Kopīgiem spēkiem saziedojām vairāk nekā 800 eiro, par kuriem tika iegādātas dažādas ikdienā nepieciešamas lietas. Kopīgiem spēkiem sagatavojām vairākus desmitus dāvanu, kuras iepriecinās Open Radošā Centra dzīvokļos mītošos jauniešus.

Labdarības akcijā vienojās arī kolēģi no Rīgas tiesas apgabala prokuratūras, Pierīgas prokuratūras, Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras un Nodokļu un muitas lietu prokuratūras. Viņi kopīgiem spēkiem sarūpēja dāvanas labdarības akcijā “Eņģeļa pasts”, kuras jau pirms svētkiem aizceļoja uz Rēzeknes novada veselības un sociālās aprūpes centru "MALTA".

Foto: Daniels Melbārdis, Edijs Klaišis