Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Darbu prokurora amatā uzsāk divas prokurores

28/11/2022

2022. gada 25. novembrī ģenerālprokurors pieņēma Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurores Lauras Šakinas zvērestu, savukārt Austrumzemgales prokuratūras prokurorei Laurai Majevskai viņš pasniedza prokurora amata zīmi.

Abām prokurorēm jau ir darba pieredze prokuratūrā. Laura Šakina prokuratūras Administratīvā direktora dienestā veica juristes personāla jautājumos amata pienākumus, savukārt Laura Majevska jau reiz pildījusi prokurora amata pienākumus Rīgas Ziemeļu prokuratūrā. Pēc neilga pārtraukuma, kura laikā pieņemti citi dzīves izaicinājumi, Laura nolēmusi atkal  turpināt darbu prokurores amatā. Izieta stažēšanās un nokārtots kvalifikācijas eksāmens, taču prokurora zvērests viņai vairs nebija jādod, un no ģenerālprokurora viņa saņēma prokurora amata zīmi. 

Ģenerālprokurors izteica pateicību abām prokurorēm par līdz šim paveikto un atzinīgi novērtēja to, ka viņas izvēlējušās savas turpmākās profesionālās gaitas saistīt ar prokurora amatu. “No savas puses vēlu jums allaž atminēties zvērestā teikto – vienmēr censties noskaidrot patiesību. Jūsu rokās valsts ir nodevusi apjomīgu kompetenci – noteikt personai sodu, izņemot brīvības atņemšanu, kad jums lieta būs jāvirza uz tiesu,” sacīja J. Stukāns. Viņš izteica pārliecību – prokurores savus amata pienākumus veiks pēc labākās sirdsapziņas, kvalitatīvi un atbildīgi –, bet vienlaikus viņš aicināja vienmēr iedziļināties katrā lietā un šaubu gadījumā konsultēties ar kolēģiem. “Izmantojiet kolēģu pieredzi, noskaidrojiet viņu viedokli, lai pieņemtu pareizo lēmumu un nekļūdītos!” uzsvēra ģenerālprokurors.

Lai sveiktu prokurores, uzsākot pildīt prokurora amata pienākumus, klāt bija arī kolēģi – Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurors Ruslans Novaks, prokurores Lauras Šakinas stažēšanās vadītāja – šīs prokuratūras prokurore Iveta Rudzīte – un Lauras Majevskas stažēšanās vadītāja – Austrumzemgales prokuratūras prokurore Arta Vanaga. 


Ieva Šomina

Latvijas Republikas prokuratūras

Konsultante – sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67044586

e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv