Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 05/06/2020

Tiesās divas personas par tā dēvēto “aplokšņu algu” maksāšanu divu uzņēmumu darbiniekiem un izvairīšanos no nodokļu nomaksas 218 440 EUR apmērā

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors 28. maijā tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas personas par “aplokšņu algu” izmaksāšanu divu uzņēmumu darbiniekiem un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Tas kopumā ir radījis zaudējumus Latvijas Republikai 218 440 EUR apmērā.

Lasīt vairāk
Publicēts 05/06/2020

Ārkārtējās situācijas laikā izsniegta apsūdzība attālināti elektroniskā vidē

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors pirmo reizi attālināti, izmantojot videokonferences režīmu, e-parakstu un portālu latvija.lv, pārbaudīja personas identitāti, izsniedza apsūdzību un veica procesuālās darbības ar apsūdzēto, kas saistībā ar ārkārtējo situāciju nevarēja ierasties Latvijā. Apsūdzētais atradās Lielbritānijā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA