Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 20/04/2021

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par kukuļošanu un krāpšanu saistībā ar vairākiem iepirkumiem

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par vērienīgām noziedzīgām darbībām vairākos iepirkumos pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 320. panta trešās daļas, 318. panta trešās daļas, 20. panta ceturtās daļas un 177. panta trešās daļas, 323. panta pirmās vai otrās daļas, 177. panta trešās daļas  sauktas septiņas fiziskas personas, kā arī virzīts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/04/2021

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību kādai valsts amatpersonai un vēl trim personām lietā par iespējamu īpašuma izkrāpšanu

2021. gada 9. aprīlī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors pie kriminālatbildības ir saucis kādu valsts amatpersonu par krāpšanu lielā apmērā, organizētā grupā, kas kvalificējams pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas, un par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, izraisot smagas sekas, kas kvalificējams pēc Krimināllikuma 318. panta trešās daļas, kā arī vēl trīs personas par krāpšanu lielā apmērā, organizētā grupā, kas kvalificējams pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/04/2021

Par nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu lielā apmērā tiesa piemēro reālu brīvības atņemšanu

2021. gada 13. aprīlī Daugavpils tiesa, izskatot krimināllietu, kur apsūdzēta kāda persona, kura nelikumīgi uzglabāja tabakas izstrādājumus lielā apmērā, piemēroja viņai reālu brīvības atņemšanas sodu uz četriem gadiem.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA