Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 15/02/2019

Tiesai nodota krimināllieta pret Rīgas 1.medicīnas koledžas direktori par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

2019.gada 11.februārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta Rīgas 1.medicīnas koledžas (Koledža) direktore par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un citiem noziegumiem.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/02/2019

Izsludināts konkurss Eiropas Prokuratūras Eiropas prokurora amatam

Ministru kabinets izsludina atklātu konkursu Eiropas Prokuratūras Eiropas prokurora amata pretendentu atlasei. Konkurss tiek izsludināts, pamatojoties uz Padomes 2017. gada 12. oktobra Regulas (ES) 2017/1939, ar ko īsteno ciešāku sadarbību Eiropas prokuratūras (EPPO) izveidei (turpmāk - regula), 16. pantu, kurā noteikts, ka katra dalībvalsts izvirza trīs kandidātus Eiropas prokurora amatam. Eiropas Komisija 2018. gada 6. decembra vēstulē lūdz dalībvalstis laicīgi uzsākt pretendentu atlasi, lai līdz 2019. gada marta beigām izvirzītu trīs kandidātus.

Lasīt vairāk
Publicēts 14/02/2019

Tiesai nodota krimināllieta pret bijušo Slimību profilakses un kontroles centra direktori par personu fiktīvu nodarbināšanu

2019.gada 12.februārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore par personu fiktīvu nodarbināšanu. Tā rezultātā izkrāpti valsts līdzekļi ievērojamā apmērā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA