Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 22/01/2020

Tiesai nodod apjomīgu lietu par laupīšanām un slepkavību

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā par laupīšanām, par slepkavību saistītu ar laupīšanu. Persona apsūdzēta arī par šaujamieroča nolaupīšanu, tā glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas. Persona tika aizturēta Lietuvā pēc tam, kad bija šķērsojusi Latvijas – Lietuvas robežu.

Lasīt vairāk
Publicēts 20/01/2020

Iesniegts prokurora protests tā sauktajā zīmola “Coo Culte” lietā

Šodien, 20.janvārī, Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors iesniedzis prokurora protestu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, ar kuru sievietei, kura iznomāja Latvijā radītā zīmola “Coo Culte” kleitas, uzlikts 300 EUR sods.

Lasīt vairāk
Publicēts 17/01/2020

Nelikumīgas partiju finansēšanas krimināllietā kopā piemēro gandrīz 100 000 EUR lielu naudas sodu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore piemērojusi prokurora priekšrakstu par sodu un sodījusi divas fiziskas personas ar naudas sodu par politiskās organizācijas (partijas) “No sirds Latvijai” un politisko organizāciju (partiju) apvienības “Zaļo un Zemnieku savienība” nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms Latvijas Republikas pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA