Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 25/02/2021

Prokuratūra iesniedz kasācijas sūdzību administratīvajā lietā par nemantiskā kaitējuma atlīdzināšanu saistībā ar nepamatoti veiktu kratīšanu

2021.gada 19.februārī prokuratūra ir iesniegusi kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2021.gada 21.janvāra spriedumu, ar kuru daļēji apmierināts personas pieteikums par nemantiskā kaitējuma atlīdzināšanu saistībā ar pieteicējas īpašumā veikto kratīšanu.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/02/2021

Par nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu un pārvietošanu tiesa piemēro reālu brīvības atņemšanu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, izskatot krimināllietu, kur apsūdzēta kāda persona, kura nelikumīgi uzglabāja un pārvietoja tabakas izstrādājumus ievērojamā apmērā, piemēroja viņai reālu brīvības atņemšanas sodu uz pieciem mēnešiem.

Lasīt vairāk
Publicēts 19/02/2021

Prokurore, atkārtoti pārsūdzot tiesu nolēmumus, panāk, ka apelācijas instances tiesa apsūdzētajam piemēro reālu brīvības atņemšanas sodu

2017. gada 26. oktobrī Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 221.2 panta trešās daļas par to, ka viņš nelikumīgi glabāja ne mazāk kā 3 950 000 ml nelikumīga alkoholiska dzēriena ar absolūtā spirta daudzumu aptuveni 2 003 900 ml, kā rezultātā nodarīja Latvijas valstij mantisku kaitējumu vairāk nekā 29 056 EUR apmērā, kas ir nenomaksātā akcīzes nodokļa summa.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA