Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 21/12/2016

Krimināllietā par avārijas izraisīšanu Čaka ielā, kā rezultātā iestājās divu cilvēku nāve, tiesa piespriedusi prokurora prasīto sodu – piecu gadu brīvības atņemšanu

2016. gada 21. decembrī Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa krimināllietā, kurā apsūdzēta trolejbusa vadītāja par avārijas izraisīšanu Čaka ielā, kurā bojā gāja divas gājēju pārejas šķērsotājas, sievietei piesprieda prokurora prasīto sodu – piecu gadu brīvības atņemšanu. Tiesa apsūdzētajai personai piemēroja arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību liegumu uz trim gadiem.

Apsūdzēto personu tiesa atzina par vainīgu Krimināllikuma 260. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.

Pilns tiesas spriedums minētajā krimināllietā būs pieejams 2017. gada 4. janvārī.

Prokuratūra jau vēstīja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā vadot transportlīdzekli, tuvojoties regulējamai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustību drošību konkrētā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka viņas braukšanas virzienā luksoforā deg sarkanais signāls un neapturēja trolejbusu pirms luksofora, bet turpināja kustību uz priekšu, kur nedeva ceļu divām gājējām. Rezultātā abas gājējas tika notriektas uz gājēju pārejas. No gūtajām traumām abas gājējas mira.
 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ