Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 29/12/2016

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi Valsts policijas darbinieku, kurš, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols

2016. gada 20. decembrī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā Valsts policijas darbiniekam celta apsūdzība par to, ka viņš, būdams valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarīja kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu pirms likumīgas darbības neizdarīšanas kukuļdevēja interesēs.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2016. gada 23. maijā minētā persona pildīja dienesta pienākumus, apturot automašīnu, kuras vadītājs šķērsoja kādu krustojumu pie sarkanā – aizliedzošā luksofora signāla. Valsts policijas darbinieks autovadītājam darīja zināmu, ka par izdarīto administratīvo pārkāpumu paredzēts sods 120 eiro apmērā un četri soda punkti, kā arī to, ka par minēto pārkāpumu tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts amatpersona, atrodoties sava dienesta automašīnā, automašīnas vadītājam teica, lai viņš runā un sniedza norādi uz Ceļu satiksmes noteikumu grāmatu. Brīdi vēlāk pats Valsts policijas darbinieks atšķīra Ceļu satiksmes noteikumu grāmatu tās 60. lapaspusē, nododams to apturētās automašīnas vadītājam. Tādējādi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarīja kukuļa pieprasīšanu, informējot vīrieti par kukuļa apmēru.

Pēc tam minētais vīrietis aizgāja uz savu automašīnu, paņēma pieprasītos 60 eiro un ievietoja tos Ceļu satiksmes noteikumu grāmatā. Apsūdzētā persona pieņēma pieprasīto kukuli. Pēc tam Valsts policijas darbinieks nesastādīja administratīvo pārkāpuma protokolu par vīrieša pieļauto Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, atdeva minētās personas vadītāja apliecību un automašīnas tehnisko pasi.

Ar savām darbībām apsūdzētā persona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kura sastāvs paredzēts Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ