Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Rīgas tiesas apgabals

Publicēts 04/10/2023

No zādzības izdarīšanas līdz sodam – piecas stundas

Attēls: No zādzības izdarīšanas līdz sodam – piecas stundas

Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore, sastādot prokurora priekšrakstu par sodu, pabeidza kriminālprocesu pret vīrieti, kurš apsūdzēts par zādzību izdarīšanu no tirdzniecības centra “Ozols”.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes darbinieki šī gada kādā septembra rītā no tirdzniecības centra “Ozols” apsardzes darbiniekiem saņēma informāciju par tur aizturētu zagli. Ierodoties notikuma vietā, policija noskaidroja, ka vīrietis tajā pašā veikalā bija izdarījis zādzību arī divas dienas iepriekš. Abās reizēs vīrietis no veikala bija nozadzis ūdens filtrus – pirmajā reizē vienu ūdens filtru 332,10 eiro vērtībā un otrajā reizē vienu ūdens filtru 206,70 eiro vērtībā.

Iegūstot nepieciešamos pierādījumus par abām izdarītajām zādzībām, policijas darbinieki jau tās pašas dienas pēcpusdienā krimināllietas materiālus kopā ar aizturēto personu nogādāja Rīgas Austrumu prokuratūrā.

Ņemot vērā to, ka vīrietis pilnībā atzina savu vainu zādzību izdarīšanā un to nožēloja, agrāk nav sodīts, kā arī viņš ir izdarījis secinājumus un izvērtējis savas rīcības nepieļaujamību un sekas un piekrita viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai,  Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore ar priekšrakstu par sodu piemēroja viņam sabiedrisko darbu uz 90 stundām. Prokurore uzskata, ka konkrētajā gadījumā sabiedriskais darbs ir atbilstošākais sods apsūdzētajam par viņa izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Minēto sodu vīrietim nāksies izciest no darba brīvajā laikā, bez atlīdzības veicot sabiedriski derīgu darbu pie Valsts probācijas dienesta noteiktā darba devēja. Sabiedriskā darba nepildīšanas gadījumā neizciestā soda daļa tiek aizstāsta ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, t.i., neizciestās četras sabiedriskā darba stundas rēķinot kā vienu brīvības atņemšanas dienu.

Prokuratūra norāda, ka ātra un atbilstoša soda piemērošana ir viens no pamatkritērijiem taisnīguma atjaunošanai un atkārtotu noziegumu novēršanai, līdz ar to Valsts policija un prokuratūra kā vienu no savām darbības prioritātēm ir izvirzījusi mērķi samazināt izmeklēšanas ilgumu, tai skaitā pēc iespējas vairāk pabeidzot pirmstiesas kriminālprocesus 48 stundu laikā no to uzsākšanas brīža.

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ