Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Rīgas tiesas apgabals

Publicēts 05/07/2023

Tiesā nonāk lieta par personu grupā izdarītu slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību

Attēls: Tiesā nonāk lieta par personu grupā izdarītu slepkavību, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību

2023. gada 29. jūnijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu piecu personu apsūdzībā, no kurām divas personas ir apsūdzētas par slepkavības izdarīšanu pastiprinošos apstākļos, proti, ar sevišķu cietsirdību, divas personas – par uzkūdīšanu un atbalstīšanu personas slepkavības izdarīšanā, savukārt viena – par neziņošanu par izdarītu sevišķi smagu noziegumu.

2022. gada 26. augustā divas no apsūdzētajām personām, atriebības un naida vadītas pret cietušo vīrieti, pamudināja vēl divas apsūdzētās personas cietušo piekaut un, atrodoties meža masīvā Rīgā, uzsāka ar viņu mutisku konfliktu, tādā veidā provocējot apsūdzētos iesaistīties fiziskā konfliktā. Konflikta laikā divi apsūdzētie uzbruka vīrietim, sitot viņu ar koka gabalu, kājām un dūrēm pa dažādām ķermeņa daļām, ilgstoši nodarot viņam sevišķas mokas un fiziskas ciešanas. Pēc kā no nozieguma izdarīšanas vietas aizgāja.

Turpinot savas darbības, divi apsūdzētie atkārtoti ieradās meža masīvā, kur turpināja pielietot vardarbību pret cietušo, ka arī piesēja viņu pie koka un uz muguras uzlika degošu apģērbu. Atstājot cietušo piesietu pie koka ar degošo apģērbu, uzskatot, ka izdarīja visu iespējamo, lai iestātos cietušā nāve, apsūdzētie no nozieguma izdarīšanas vietas aizgāja. Savas darbības, izmantojot videozvanu, parādīja divām personām, kas mutiski atbalstīja šādas darbības pret cietušo. Savukārt viena apsūdzētā persona, zinot par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, par to neinformēja attiecīgās tiesībaizsardzības iestādes.

Cietušo vīrieti nākamās dienas vakarā atrada kāds garāmgājējs un tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Pēc četrām dienām no gūtajiem miesas bojājumiem, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi smagiem miesas bojājumiem, kas bīstami dzīvībai, cietušais mira.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ