Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Specializētās prokuratūras

Publicēts 16/10/2023

Par ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā mopēda vadītājs, tiesa piespriež brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem

Attēls: Par ceļu satiksmes negadījumu, kurā gāja bojā mopēda vadītājs, tiesa piespriež brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem

2023. gada 16. oktobrī Rīgas rajona tiesa, izskatot krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par to, ka, vadot transportlīdzekli alkohola ietekmē un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kurā vienam cietušajam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas izraisīja viņa nāvi, pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina apsūdzēto par vainīgu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 10 gadiem.

Apsūdzētais vīrietis, vadot automašīnu SEAT Cordoba Vario, pirms apdzīšanas manevra uzsākšanas nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, proti, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, vai apdzīšanas laikā netiks traucēti pretim braucošie transportlīdzekļi un vai pēc apdzīšanas viņš varēs atgriezties iepriekšējā braukšanas joslā, netraucējot apdzenamo transportlīdzekli. Apsūdzētais neņēma vērā noteikto braukšanas ātruma ierobežojumu un vietā, kur maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums ir 50 km/h, viņš brauca ar ātrumu 74,4 km/h. Apsūdzētais uzsāka priekšā braucošā transportlīdzekļa apdzīšanu un iebrauca pretējā braukšanas virziena joslā, kur ietriecās pretim braucošajā transportlīdzeklī – mopēdā. Tā rezultātā notika traģisks ceļu satiksmes negadījums, kurā gāja bojā pretim braucošā mopēda vadītājs. 

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka apsūdzētais vīrietis transportlīdzekli vadīja bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, atrodoties alkohola ietekmē (ar alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā vairāk nekā 3,14 promiles).

Procesā iesaistītās personas desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiek iesniegts, tiesa sagatavo pilnu spriedumu, kuru var pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ