Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 30/01/2024

Par huligānismu, vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai

Attēls: Par huligānismu, vajāšanu un draudiem izdarīt slepkavību prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai

Dienvidlatgales prokuratūras prokurore Latgales rajona tiesai nosūtījusi krimināllietu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai personai par huligānismu un savu kaimiņu ilgstošu terorizēšanu, solot viņus nogalināt, kā arī miesas bojājuma nodarīšanu vienam no kaimiņiem.  

Pirmstiesas procesā noskaidrots, ka apsūdzētā persona Daugavpilī ilgstoši izsekoja savus kaimiņus un ar viņiem uzturēja nevēlamu saziņu. Apsūdzētais regulāri draudēja pielietot un arī pielietoja fizisku un emocionālu vardarbību pret kaimiņiem, pastāvot pamatam šīm personām baidīties par savu un savu tuvinieku drošību. Apsūdzētais vienam kaimiņam nodarīja tīšu vidēja smaguma miesas bojājumu – ar nūju iesitot pa roku –, kā rezultātā kaimiņam tika salauzts pirksts. Tāpat apsūdzētais mājas kāpņu telpā izvietoja aizvainojoša rakstura uzrakstus, komentēja kaimiņu klātbūtni ar necenzētiem vārdiem, meta viņiem ar dažādiem priekšmetiem un spļāva virsū. Bez tam apsūdzētais kāpņu telpā tīši izlēja nenoskaidrotas kodīgas ķīmiskas vielas, radot mājas iedzīvotājiem satraukumu par nezināmās vielas ietekmi uz veselību.  

Tā kā pirmstiesas kriminālprocesa laikā tika noskaidrots, ka šī persona minētos noziedzīgos nodarījumus izdarījusi, būdama nepieskaitāmības stāvoklī, prokurore pieņēma lēmumu par krimināllietas nosūtīšanu tiesai medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai.

Medicīniska rakstura piespiedu līdzekli tiesa nosaka personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, būdama nepieskaitāmības stāvoklī, vai kura pēc noziedzīga nodarījuma izdarīšanas vai sprieduma taisīšanas saslimusi ar tādiem psihiskiem traucējumiem, kas atņēmuši tai spēju saprast savu darbību vai to vadīt, ja šī persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa ir bīstama sabiedrībai.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ