Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Specializētās prokuratūras

Publicēts 04/03/2024

Tiesai nodota krimināllieta par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu

Attēls: Tiesai nodota krimināllieta par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu

Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukts vīrietis par to, ka viņš kādas Latvijā esošas SIA interesēs iegādājās un importēja no Krievijas Federācijas preces, kuru imports Eiropas Savienībā (ES) ir aizliegts. Lietā pie kriminālatbildības saukta arī otra persona – par iepriekš minētā noziedzīgā nodarījuma atbalstīšanu.

Apsūdzētais, pārstāvot SIA un zinot, ka ES Regulā par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz Krievijas Federāciju ir noteiktas sankcijas, kas paredz aizliegumu tieši vai netieši iegādāties un importēt ES noteiktas Krievijas Federācijas izcelsmes preces, iegādājās 50 iepakojumus ar 1260 līmētiem kokmateriāliem un importēja tās Latvijas Republikā. Minētās preces ir  iekļautas Regulā, kas aizliedz to iegādi un importu, ja to izcelsme ir Krievija vai tās eksportētas no Krievijas.

Apzinoties, ka pēc preču nogādāšanas Latvijā, iesniedzot importa muitas deklarācijas ar nepareiziem preces kodiem, tās būs nepieciešams izņemt no muitas uzraudzības, apsūdzētais vērsās pie otras lietā apsūdzētās personas, lai vienotos par deklarāciju iesniegšanu, kurš piekrita atbalstīt noziedzīgās darbības un tika pilnvarots rīkoties muitā kā SIA pārstāvis.  

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldē tika iesniegtas importa deklarācijas, kura pieteiktās importa procedūras aizliedza.

Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums noticis juridiskās personas interesēs, tika uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu SIA.

Krimināllieta nodota Rīgas pilsētas tiesai vispārējā kārtībā pret apsūdzētajām personām un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai, kur pirmā tiesas sēde paredzēta 26. augustā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ