Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Zemgales tiesas apgabals

Publicēts 16/04/2024

Par savas meitas izvarošanu un seksuālu vardarbību pret viņu – mūža ieslodzījums

Attēls: Par savas meitas izvarošanu un seksuālu vardarbību pret viņu – mūža ieslodzījums

2024. gada 9. aprīlī Zemgales apgabaltiesa izskatīja krimināllietu apelācijas kārtībā, kurā pie kriminālatbildības saukts 43 gadus vecs vīrietis par seksuālu vardarbību pret savu mazgadīgo meitu un viņas izvarošanu. Tiesa, izvērtējot Austrumzemgales prokuratūras prokurora iesniegto apelācijas protestu, atzina, ka apsūdzētais par šo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu ir sodāms ar bargāko soda mēru – mūža ieslodzījumu.

Apsūdzētais laika periodā no 2016. gada janvāra līdz 2018. gada janvārim, dzīvojot kopā ar savu meitu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, brīžos, kad pārējie ģimenes locekļi atradās citās telpās un netraucēja viņa prettiesisko darbību veikšanu, kā arī izmantojot cietušās bezpalīdzības stāvokli – meitene sava vecuma dēļ nespēja izprast ar viņu veikto darbību patieso raksturu un nozīmi un pretoties tām – un uzticēšanos viņam kā tēvam, vairākkārtīgi vardarbīgi veica seksuāla rakstura darbības ar mazo meiteni un vairākkārtīgi viņu arī izvaroja.

Savukārt laika periodā no 2018. gada janvāra līdz 2020. septembrim apsūdzētais, dzīvojot atsevišķi, jo bija aizgājis no ģimenes, naktīs, kamēr pārējie ģimenes locekļi gulēja un netraucēja viņa prettiesisko darbību veikšanu, ieradās meitenes dzīvesvietā un aizveda viņu uz savu dzīvesvietu, kur vardarbīgi veica seksuāla rakstura darbības ar mazo meiteni un vairākkārtīgi viņu izvaroja, bet pēc tam meitenei lika vienai doties atpakaļ uz viņas dzīvesvietu.

Laika posmā no 2021. gada līdz 2022. gada jūlijam apsūdzētais atradās brīvības atņemšanas iestādē, kur izcieta brīvības atņemšanas sodu par citu noziedzīgu nodarījumu.

Pēc atbrīvošanas no brīvības atņemšanas iestādes, apsūdzētais turpināja noziedzīgās darbības un laika posmā no 2022. gada augusta līdz 2022. gada novembrim atkal vairākkārt vardarbīgi veica seksuāla rakstura darbības ar savu meitu un izvaroja viņu.

Apsūdzētā vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušās meitenes dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība.

“Šādu darbību dēļ bērni cieš visnopietnāk. Tāpēc minēto un līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarītājiem ir jāatbild likuma priekšā un pret viņiem jāvēršas ar vislielāko bardzību,” uzsver Austrumzemgales prokuratūras prokurors.

Prokuratūra norāda, ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties vērsties Valsts policijā.

Tāpat prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ