Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Apmaiņas programmā iepazīst prokuratūras darba ikdienu Latvijā

10/11/2023

2023. gada 8. novembrī Latvijas Republikas prokuratūrā starptautiskā mācību programmas jaunajiem tiesnešiem un prokuroriem “AIAKOS” ietvaros viesojās vienpadsmit ārvalstu tiesneši un prokurori no Ungārijas, Nīderlandes, Rumānijas, Portugāles, Itālijas, Vācijas, Austrijas, Polijas un Francijas, lai iepazītos ar prokuratūras darbu Latvijā. 

Ar viesiem prokuratūras telpās Aspazijas bulvārī 7 tikās Rīgas Ziemeļu prokuratūras prokurors Rihards Plotka un Rīgas Austrumu prokuratūras virsprokurora vietnieka pienākumu izpildītājs Edijs Pastars. Prokurors R. Plotka īsumā pastāstīja par prokurora ikdienu Latvijā, iepazīstināja ar prokuratūras struktūru, pirmstiesas kriminālprocesa uzbūvi, kā arī demonstrēja prokurora amata simbolus. Savukārt prokurors E. Pastars stāstīja kolēģiem par pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanas veidiem, kā arī tiesvedības īpatnībām ar pierādījumu pārbaudi. 

Vizītes noslēgumā apmaiņas programmas dalībniekiem bija iespēja izstaigāt prokuratūras telpas, iepazīt prokuroru darba vidi. Latvijas kolēģi ārvalstu viesiem pastāstīja par ēkas Aspazijas bulvārī 7 vēsturi un rekonstrukcijas procesu. 

“AIAKOS” programmas ietvaros 2019. gadā pieredzes apmaiņā uz Francijas pilsētu Bordo devās arī Rīgas Ziemeļu prokuratūras prokurors Rihards Plotka. “AIAKOS” ir viena no Eiropas Juridiskās tālākizglītības tīkla (EJTN) starptautiskā mācību programmas jaunajiem tiesnešiem un prokuroriem, kas nākotnes un agrīnās karjeras (darba stāžs līdz 2 gadiem) tiesnešiem un prokuroriem piedāvā unikālu pieredzes apmaiņas platformu, ar mērķi papildināt zināšanas un apmainīties viedokļiem par dažādu valstu tiesu sistēmām. Pieredzes apmaiņas laikā  tiek vairota savstarpēja uzticēšanās un viņu izpratne par sava (nākotnes) darba Eiropas dimensiju. Katras valsts programma viesu uzņemšanai ir atšķirīga un unikāla, jo to pilnībā izstrādā uzņemošās valsts institūcijas.


Ieva Šomina
Latvijas Republikas prokuratūras
Administratīvā direktora dienesta
Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv