Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Ģenerālprokuratūras prokurori saņem Tieslietu ministrijas augstākos apbalvojumus

13/05/2024

2024.gada 10.maijā, Rīgas pils atjaunotajā kapelā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, svinīgā ceremonijā pasniegti Tieslietu sistēmas augstākie apbalvojumi – Goda zīmes. Šogad Tieslietu sistēmas apbalvošanas padome piešķīra Goda zīmes 33 tieslietu sistēmas augsti kvalificētiem speciālistiem, ekspertiem un  darbiniekiem, kā arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, kuri ar savu darbu un pašaizliedzību ir snieguši būtisku ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanā.

II pakāpes goda zīmi par īpaši nozīmīgu ieguldījumu tieslietu sistēmas attīstībā, tiesiskuma un demokrātijas stiprināšanā, kā arī starpvalstu attiecību veidošanā saņēma Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Starptautiskās sadarbības nodaļas prokurors AINĀRS MEISTERS.

III pakāpes goda zīmi par ilggadēju priekšzīmīgu darba pienākumu izpildi  un nozīmīgu ieguldījumu starpvalstu sadarbībā tieslietu jomā saņēma Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Starptautiskās sadarbības nodaļas prokurore AGRITA VALCE.

Tieslietu ministre, Tieslietu sistēmas apbalvošanas padomes priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere apbalvojumu saņemšanas ceremonijā norādīja: “Mūsu katra rokās ir iespēja un atbildība veidot tādu tiesisku un demokrātisku Latviju, kādu mēs to vēlamies redzēt. Šo darbu dara gan tieslietu sistēmā strādājošie izcilie juristi, gan pilsoniski drosmīgi līdzcilvēki. Patiess tiesiskums un taisnīgums valda tur, kur cilvēks kalpo cilvēkam nevis tādēļ, ka tāds ir likuma burts, bet, ka mēs vienmēr ieraugam, redzam un aizsargājam cilvēku, kuram šis likums kalpo. Apbalvojumu saņēmēji patiesi iemieso šo tik ļoti vērtīgo spēju – saredzēt un sadzirdēt savus līdzcilvēkus un darīt no visas sirds, viņi ir īsti Latvijas patrioti. Piemērs, kam sekot. Es esmu priecīga, ka šodien saredzam, godinām un sveicam šādus darba darītājus tiesiskuma, taisnīguma un tieslietu sardzē!”

Īpašu tieslietu sistēmas apbalvojumu, sagaidot Latvijas Republikas Tieslietu sistēmas 90 gadu jubileju, 2008. gadā izveidoja Tieslietu ministrija, Ģenerālprokuratūra un Augstākā tiesa, uzskatot, ka tieslietu sistēmas lielākā bagātība ir tās kvalificētie speciālisti, eksperti un darbinieki ar plašu nākotnes redzējumu. Apbalvojuma izveidošanā tika piesaistīts mākslinieks Laimonis Šēnbergs. Goda zīme, tās atribūtika un apbalvojuma piešķiršanas nolikums ir apstiprināts Valsts heraldikas komisijā.

Avots:www.tm.gov.lv