Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Pasniedz prokuratūras apbalvojumus Daudznozaru specializētās prokuratūras prokuroriem

19/04/2023

2023. gada 17. aprīlī pēdējā darba diena prokuratūrā bija divām Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurorēm - Ludmilai Turkovskai un Marinai Saržinskai, savukārt Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors Jānis Ievītis pēdējo darba dienu prokuratūrā aizvadīs 2. maijā. Par ieguldījumu prokuratūras attīstībā ģenerālprokurors Juris Stukāns prokurorei Ludmilai Turkovskai un prokuroram Jānim Ievītim pasniedza Latvijas Republikas prokuratūras apbalvojumu ­– Prokuratūras III pakāpes Goda zīmi. Prokurorei Marinai Saržinskai Prokuratūras III pakāpes Goda zīme tika pasniegta 2022. gada 17. novembrī.

Prokurores Ludmilas Turkovskas un prokurores Marinas Saržinskas darba stāžs prokurora amatā mērāms trīs desmitgadēs, amata pienākumus viņas pilda kopš 1994. gada. Līdz pat šim brīdim prokuratūra ir Ludmilas Turkovskas un Marinas Saržinskas vienīgā darba vieta. Visos pārmaiņu gados prokurores ir saglabājušas uzticību savai profesijai un ar ikdienas darbu sekmējušas prokuratūras izaugsmi. Kā uzsver kolēģi, tad kā Ludmila, tā Marina allaž ir lietišķas, spēj risināt dažādus sarežģītus profesionālus jautājumus. Ar savu attieksmi pret prokurora amata pildīšanu viņas ir piemērs citiem kolēģiem.

Jānis Ievītis darbu prokurora amatā uzsāka 1995. gadā. Ņemot vērā prokurora ilgo darba pieredzi un profesionalitāti, viņam ticis uzticēts veikt izmeklēšanas uzraudzību, kriminālvajāšanu un valsts apsūdzības uzturēšanu sarežģītās krimināllietās, kur nepieciešams pielietot ne tikai juridiskās, bet arī speciālās zināšanas. Īpašu ieguldījumu prokuratūras attīstībā Jānis Ievītis sniedzis, veidojot tiesu praksi krimināllietās par noziedzīgiem nodarījumiem pret satiksmes drošību. 

Kā Marinas Saržinskas, tā Ludmilas Turkovskas un Jāņa Ievīša atbildīgā attieksme pret darbu un plašās zināšanas nodrošinājušas iespēju veiksmīgāk virzīties uz prokuratūrai aktuāla mērķa sasniegšanu – efektīvu, kvalitatīvu, tiesisku un taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu. Ar savu godīgo un nesavtīgo darbu prokurori devuši nenovērtējamu ieguldījumu tiesiskuma nostiprināšanā, prokuratūras attīstībā, kā arī valsts un sabiedrības interešu aizsardzībā. 


Ieva Šomina
Latvijas Republikas prokuratūras
Administratīvā direktora dienesta
Komunikācijas un sabiedrisko attiecību
nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67044586
e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv