Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Prokurora zvērestu nodod Daudznozaru specializētās prokuratūras un Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurores

17/05/2023

Trešdien, 2023.gada 17.maijā, ģenerālprokurors Juris Stukāns pieņēma Ņinas Samorodovas un Ritas Grigānes prokurora zvērestu. Ņ. Samorodova darba pienākumus pildīs Daudznozaru specializētajā prokuratūrā, savukārt R.Grigāne pievienojas Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras komandai.

“Es šodien gribētu jums vēlēt, lai jūs nekad neaizmirstu cilvēku un nezaudēt cilvēciskumu – neatkarīgi no tā, kurš ir upuris un kurš ir pārkāpējs. Tā kā tas ir norādīts likumā, mums, prokuroriem, ir jāpanāk taisnīgs un tiesisks iznākums, lai arī ne vienmēr taisnīgs var sakrist ar tiesisko. Taisnīgums nozīmē vērtības, kas ir ētika un morāle, savukārt tiesiskums ir likums. Man ir liels prieks un paldies, ka izvēlējāties pievienoties mūsu kolektīvam. Īpaši pēdējie notikumi pierāda, ka prokurora darbs ir atbildīgs, tas var būt arī smags un prasa milzīgu personisko atdevi. Novēlu jums izturību un, kā rakstīts zvērestā, censties noskaidrot patiesību un izdarīt visu iespējamo, lai jūs būtu pārliecinātas par saviem lēmumiem,” prokurores pēc svinīgā zvēresta nodošanas sveica ģenerālprokurors  Juris Stukāns. 

Sveikt jaunās kolēģes bija ieradušies arī Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors Jānis Omuls un prokurore Edīte Jansone, Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors Andrejs Sirmais.