Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Prokurora zvērestu nodod Ņikita Sinkevičs

01/03/2022

2022.gada 1.martā prokurora zvērestu nodeva prokurors Ņikita Sinkevičs. Par savu darba vietu Ņikita ir izvēlējies Nodokļu un muitas lietu prokuratūru.

„Paldies, ka esat izvēlējies strādāt Nodokļu un muitas lietu prokuratūrā. Šī prokuratūra, manuprāt, ir viena no būtiskākajām!” pēc zvēresta pieņemšanas, uzrunājot jauno prokuroru, sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns „Šai prokuratūrai ir ļoti svarīgi un valstiski nozīmīgi uzdevumi. Protams, ikviens prokurors izmeklē noziegumu, valsts vārdā uztur apsūdzību, nosaka sodus, bet Jūsu gadījumā tas ir īpaši sarežģīti, jo ir jāizprot nodokļu likumdošana, jāpārzina specifiski normatīvie akti. Zinu – tas nav vienkārši!” turpināja J.Stukāns. 

Ģenerālprokurors iedrošināja Ņikitu Sinkeviču nekautrēties un neskaidrību gadījumos vērsties pēc palīdzības pie kolēģiem: „Jūs nesat atbildību par katru savu lēmumu, katrs Jūsu lēmums ietekmē kādu cilvēku vai cilvēku grupu, tāpēc ir ļoti svarīgi būt pārliecinātam par pieņemto lēmumu pareizību,” uzsvēra J.Stukāns

Nododot zvērestu, prokurori sniedz solījumu būt godīgi, taisnīgi un uzticīgi Latvijas Republikai, un prokurora pienākumus veikt stingrā saskaņā ar Satversmi un likumiem. 

Jaunajam prokuroram J.Stukāns novēlēja: „Esiet uzņēmīgs un drosmīgs, Jums viss izdosies!"