Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Prokuroru zvērestus nodod trīs prokurori

08/11/2022

2022. gada 8. novembrī ģenerālprokurors Juris Stukāns pieņēma Rīgas Austrumu prokuratūras prokurores Marijas Griškevičas un Dienvidlatgales prokuratūras prokurores Irinas Kudrjavcevas-Dilbas un prokurora Aināra Streiķa prokurora zvērestu. 

“Esmu patiesi gandarīts, ka esat izvēlējušies kļūt par prokuroriem. Ir īpašs mēnesis, novembris, kad atzīmējam valstij ļoti nozīmīgus notikumus. Patriotisma mēnesis, kad vairāk nekā citkārt runājam par brīvību un neatkarību un, manuprāt, ir ļoti zīmīgi, ka tieši šajā laikā jūs kļūstat par prokuroriem. Jūs esat pierādījuši, ka spējat pildīt prokurora pienākumus, pieņemt lēmumus un lemt par sarežģītiem un ļoti nozīmīgiem krimināltiesiskajiem jautājumiem,” uzrunājot prokurorus, sacīja Juris Stukāns. 

“Izmantojiet gudri, lietderīgi un efektīvi savu kolēģu zināšanas un pieredzi. Labāk ir pieckārt pārliecināties un pieņemt pareizo lēmumu, nekā kļūdīties un pēc tam meklēt iespējas šo kļūdu labot,” uzsvēra ģenerālprokurors. 

Prokuroriem viņš novēlēja saglabāt degsmi un pārliecību, veicot savus ikdienas pienākumus, un allaž atcerēties zvērestā sacīto – vienmēr censties noskaidrot patiesību, nekad nenodot to. “Jums ir jānoskaidro visi apstākļi, jums ir jāapzinās, ka aiz katras krimināllietas ir cilvēks, kurš ir pārkāpis likumu, un jūsu pienākums ir taisnīgi un tiesiski izmeklēt lietu un prasīt vai piespriest personai sodu,” norādīja J. Stukāns. “Jūs kļūstat par prokuroriem laikā, kad vairāk nekā pusē uzsākto kriminālprocesu, kuri nonāk līdz kriminālvajāšanai, prokurors pilda tiesneša funkciju. Jūs paši izlemsiet, kādu sodu personai piespriest un kāds sods viņai jāizcieš. Jūsu amats šodien ir daudz nozīmīgāks nekā senāk, kad prokurors nevienā gadījumā nevarēja piemērot sodu, vienmēr bija jāiet uz tiesu un jāpierāda sava pozīcija. Šodien saskaņā ar Latvijas likumdošanu tieši prokurors izlemj, vai būs krimināllieta un kādā veidā to pabeigt. Latvijas valsts prokuroriem ir iedevusi ļoti plašas pilnvaras, vienlaikus palielinot arī atbildības slogu, kas gulstas uz mūsu pleciem, tāpēc novēlu Jums veselību, izturību, spēku un arī gandarījumu, veicot prokurora pienākumus,” sacīja ģenerālprokurors. 

Ieva Šomina

Latvijas Republikas prokuratūras

Konsultante – sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67044586

e-pasts: Ieva.Somina@lrp.gov.lv